Ozonowanie i jonizacja powietrza na naszych jachtach!

Ozonowanie i jonizacja powietrza na naszych jachtach!

Wychodząc na przeciw nowym standardom sanitarnym, zakupiliśmy zaawansowany ozonator z dodatkową funkcją jonizacji powietrza dzięki któremu nasze łodzie będą jeszcze bardziej bezpieczne.  Jak działa ozon?

Ozon (O3) jest naturalną częścią powietrza, ale nie występuje w stężeniu, które powoduje jego działanie dezynfekujące. Jest bardzo gwałtownym utleniaczem, dzięki czemu działa niszcząco nie tylko na żywe mikroorganizmy, ale również na wirusy (w przeciwieństwie do innych aspeptyków, lub antybiotyków). Działanie bakteriobójcze ozonu jest jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.

Zwiększający stężenie O3 Generator ozonu ma szereg oddziaływań:
  • poprzez utlenianie działa bakteriobójczo, wirusobójczo, grzybobójczo
  • poprzez natlenianie poprawia metabolizm i odżywianie tkanek
  • aktywuje system immunologiczny
  • usuwa nieprzyjemny zapach z pomieszczeń i kanałów klimatyzacyjnych
Dlaczego jonizacja powietrza?

Jony dodatnie sprawiają, że np. halny wiatr w Tatrach źle wpływa na samopoczucie ludzi. Jony ujemne odwrotnie – sprawiają, że atmosfera powietrza sprzyja wszelkim działaniom człowieka. Korzystnie również wpływają na rozwoju roślin pokojowych. Udowodniono, że dolegliwości, które występują u ludzi przebywających w zamkniętych pomieszczeniach, takie jak: senność, apatia, bóle głowy, które przypisywane są “martwemu powietrzu” można bardzo skutecznie zwalczać przy pomocy ujemnej jonizacji powietrza.

Mieszkańcy zwłaszcza dużych miast i osoby zamknięte w dużych pomieszczeniach bez roślin, narażeni są na niedobór jonów ujemnych. Niedobór ten jest wywołany głównie przez pracę telewizorów, przekaźników jak również spalinami czy dymem papierosowym. W konsekwencji może to doprowadzić do poważnego osłabienia układu odpornościowego oraz nawracających infekcji górnych dróg oddechowych.

Jonizacja powietrza jonami ujemnymi to jeden z najbardziej naturalnych procesów przebiegających w przyrodzie. Niestety postęp w cywilizacji oraz coraz większa ilość elektroniki i zmniejszająca się ilość roślinności to pierwszy stopień do nadprodukcji jonów dodatnich. Zadaniem jonizatora jest naturalne oczyszczenie powietrza z nieczystości, takich jak: dym papierosowy, roztocza, bakterie beztlenowe, kurz itp.

Telefon: +48 691 48 45 46
Email: jachty@pkmp.com.pl
ul. Zdrojowa 23
38-610 Polańczyk
Rabat do 10%